Funktionärsföreningar

Alla föreningar i Uppland fick frågan om de ville vara med. Åtta tackade ja. OK Linné, IF Thor, Långhundra IF, Länna IF, Rasbo IK, OK Rodhen, OK Enen och Sigtuna OK. Tack!

Funktionärsföreningarnas uppgift är att bidra med just funktionärer för att genomföra O-Ringen Uppsala 2020. Ungefär 1 200 funktionärer kommer att behövas. Om alla medlemmar i de åtta föreningarna ställer upp så ska vi klara det utan att be andra föreningar om hjälp. Så boka in v 30 (16-26/7) 2020 så kommer vi klara det galant!

Varje förening har en eller ett par funktionärsansvariga som har hand om rekrytering och information till sina medlemmar. Får du inte svar av dem kan du mejla funktionar2020@o

Lena Nilsson

OK Linné

familjen.nilsson.7@hotmail.com

0706113954

Åsa Hedin

OK Linné

asahedin@hotmail.com

076-7603407

Karin Hanrup

IF Thor

karin@hannrup.se

073-4144192

Fredrik Wigertz

Långhundra IF

fredrik.wigertz@outlook.com

073-8298188

Martyn Passmore

Sigtuna OK

martyn@datacompass.se

070-7658174

Birgitta Petersen

OK Enen

birgitta5792@live.com

073-5028284

Britt Larsson

Länna IF

britt.i.larsson@gmail.com

0733540052

Magnus Björk

OK Rodhen

sun_gam91@hotmail.com

072-5419170

Dennis Svensson

Rasbo IK

dennis.svensson@oringen.se

0708201744

Copyright © 2014-2018 O-Ringen AB. Alla rättigheter förbehålls.   |    En webbsida från Limepark byggd i SiteVision