Resultat O-Ringen Indoor

O-Ringen
en bild

Här är alla pristagare efter helgens Indoor

Vilket pris man får blir en överraskning - det ligger allt från presentkort hos Biltema och Strive belts från SILVA som snygga träningströjor från Bagheera i potten. För att få hem ditt pris - maila marknad@oringen.se med din postadress så kommer priset innan jul. Skriv gärna med din tröjstorlek!

2021-11-27 (Lördag) O-Ringen Indoor Uppsala

Herrar

1) Hugo Sjölander, Täby OK, 20.22,

2) Pontus Axell, IFK Enskede, 22.06

3) Olle Brohagen, OK Ravinen, 22.07

Damer

1) Malin Strömqvist, Attunda OK, 26.59

2) Ella Sandberg, Alfta-Ösa OK, 28.40

3) Elin Wolgast, Snättringe SK, 29.17

Light

1) Ylva Paavo, OK Klemmingen, 24.10

2) Andreas Järnberg, Sundsvalls OK, 32.07

3) Tove Paavo, Sundsvalls OK, 32.10

D16

1) Milla Forkéus, OK Tyr, 21.21

2) Märta Ahlquist, Järla Orientering, 22.28

3) Alice Ljungberg, Tumba-Mälarhöjden OK, 27.06

H16

1) Alfred Danielsson, IFK Mora OK, 15.37

2) Erik Norin, Söders-Tyresö, 18.15

3) Anton Hedström, Söders-Tyresö, 20.32

D14

1) Nilla Enquist, OK Hammaren, 10.31

2) Elsa Golsäter, Korsnäs IF OK, 12.07

3) Elin Almgren, Söders-Tyresö, 15.58

H14

1) Anton Akterin, OK Älvsjö-Örby, 14.41

2) Ivar Messing, OK Älvsjö-Örby, 15.23

3) Linus Bodin-Liliegren, OK Djerf, 15.34

D12

1) Greta Sandvik, Attunda OK, 8.38

2) Sofia Dell'Orto, Sundbybergs IK, 8.51

3) Ebba Sahlstedt, Söders-Tyresö, 11.21

H12

1) Olle Widegren, IF Thor, 9.15

2) Lucas Bodin Liliegren, OK Djerf, 10.43

3) Axel Beijer, Järla Orientering, 11.19

Tanter

1) Triina-Britt Preden, OK TON, 24.10

2) Monika Östberg, Alfta-Ösa OK, 26.27

3) Lotta Jungåker, Korsnäs IF OK, 28.51

Gubbar

1) Mikael Persson, FK Göingarna, 20.00

2) Pär Lilja, IFK Lidingö SOK, 21.32

3) Mattias Palm, OK Ravinen, 23.48

 

2021-11-28 (Söndag) O-Ringen Indoor Uppsala

Herrar

1) Joel Golsäter, Korsnäs IF OK, 15.05

2) Marcus Barboza, Attunda OK, 15.12

3) Simon Hector, Snättringe SK, 15.50

Damer

1) Laura Vike, OK K?pa, 16.08

2) Tilda Golsäter, Korsnäs IF OK, 17.39

3) Elsa Linder, OK Hällen, 18.14

Light

1) Ylva Paavo, OK Klemmingen, 22.16

2) Tove Paavo, Sundsvalls OK, 24.02

3) Anette Linnersjö, Gustavsbergs OK, 26.33

D16

1) Alice Ljungberg, Tumba-Mälarhöjden OK, 21.22

2) Märta Ahlquist, Järla Orientering, 22.15

3) Rebecka Åkärbjär, IFK Mora OK, 22.42

H16

1) Alfred Danielsson, IFK Mora OK, 18.02

2) Axel Linder Linnersjö, Gustavsbergs OK, 20.41

2) Tomas Axell, IFK Enskede, 20.41.

D14

1) Elsa Golsäter, Korsnäs IF OK, 14.56

2) Elin Almgren, Söders-Tyresö, 15.29

3) Elin Doering, Garphyttans IF, 15.48

H14

1) Linus Bodin-Liliegren, OK Djerf, 13.11

2) Alfons Westerbergh, Rasbo IK, 13.57

3) Egon Wistedt, Sundbybergs IK, 14.05

D12

1) Liisa Laura Viru, OK TON, 10.06

2) Greta Sandvik, Attunda OK, 10.25

3) Ida Pettersson, Järfälla OK, 13.20

H12

1) Linus Danielsson, Sundbybergs IK, 8.33

2) Max Lindqvist, Täby OK, 10.38

3) Viktor Nygren, Väsby OK, 12.10

Tanter

1) Triina-Britt Preden, OK TON, 23.25

2) Anna Eidefors, Sundbybergs IK, 26.03

3) Anna-Clara Wistedt, Sundbybergs IK, 26.37 / Lotta Jungåker, Korsnäs IF OK, 26.37.

Gubbar

1) Björn Lundquist, OK Ravinen, 19.32

2) Pär Lilja, IFK Lidingö SOK, 20.42

3) Jonas Holmgren, OK Hammaren, 22.12

 

Liknande nyheter

    • O-Ringen

      O-Ringen Sundsvall 2028

      Sundsvalls kommun blir värdkommun för världens största orienteringsäventyr 2028.

      Läs mer här
    • O-Ringen

      Julkalender vinnare lucka 22-24

      Lucka 22,23 och 24:s vinnare presenteras här.

      Läs mer här
    • O-Ringen

      Julkalender vinnare lucka 19-21

      Lucka 19, 20 och 21:s vinnare presenteras här.

      Läs mer här
    • O-Ringen

      Julkalender vinnare lucka 16-18

      Lucka 16, 17 och 18:s vinnare presenteras här.

      Läs mer här